ROK SZKOLNY 2014/15
[ROK SZKOLNY 2015/16][ROK SZKOLNY 2014/15][ROK SZKOLNY 2013/14][ROK SZKOLNY 2012/13]
1 WRZEŚNIA :

  7 : 30 - MSZA W KOŚCIELE
8 : 00 - UROCZYSTY APEL
Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA
ROKU SZKOLNEGO
2014/15

Dnia 18.09.2014 r. jak co roku o tej porze odbył się w kl. "O" wyjazd integracyjny rodziców z dziećmi do Mini- ZOO. Dzieci obserwowały sposób życia i odżywiania się zwierząt egzotycznych, jak i zamieszkujących nasze lasy. Atrakcją były również zabawy na placu zabaw oraz zdjęcia przy postaciach z bajek. Wyjazd zakończył się wspólnym poczęstunkiem w restauracji.
Dnia 19.09.2014 r. maluchy obchodziły "Dzień Przedszkolaka". Wspólnie z klasą "0" miały okazję do zintegrowanej zabawy przy dźwiękach dziecięcej muzyki. Zabawa była wesoła i udana. Wszystkim maluchom bardzo odpowiadał nastrój, kolorowe stroje i wesoła atmosfera. Ten dzien należał wyłącznie do nich !!!
Dnia 22.20.2014 r. odbyła się uroczystość ślubowania  uczniów naszej szkoły. Aktu pasowania dokonała p. Dyrektor  Elżbieta Andrasz i p. Wicedyrektor Jolanta Kowalska. Uroczystość poprzedził występ artystyczny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały utwory muzyczne i zaprezentowały wiązankę tańców współczesnych. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i prezenty. Dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.
Dnia 7 listopada 2014 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia poświęcona uczczeniu Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę . Montaż słowno - muzyczny pt: "Polska to kraj piękniejszy od innych", miał wymowę patriotyczną; pieśni i wiersze skłoniły do głębi refleksji nad przeszłością i teraźniejszością.
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademię szkolną przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Renaty Geda. Uczniowie w sposób humorystyczny słowem i pieśnią uświetnili spotkanie. Podczas ostatniego utworu nauczyciele pozwolili nawet "porwać się " do wspólnego tańca. Nie zabrakło ciepłych i miłych słów oraz życzeń i podziękowań za codzienny trud pracy nauczyciela.
Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Jolanta Kowalska, dziękując dzieciom za montaż słowno- muzyczny i wszystkim pracownikom naszej szkoły za współpracę. Rada Rodziców na czele z przewodniczącą p. Dorotą Apanowicz, na ręce Pani Dyrektor przekazała najlepsze życzenia oraz kwiaty.
W ramach zajęć rekreacyjno - zdrowotnych 19.09.2014 r.
odbył się wyjazd chętnych dzieci z klas IV, V, VI na basen oraz
siłownię na świeżym powietrzu. Organizatorką tego
pozalekcyjnego wyjazdu była pani Małgorzata Maciupa. Celem
tej wyprawy był atrakcyjny i aktywny sposób spędzania czasu
po szkole a zarazem koleżeńska integracja. Zabawa i zajęcia
okazały się rewelacyjne! Nie brakowało dobrego nastroju i
aktywnej przyjemności. Uwieńczeniem wyjazdu była kolacja -
uczniowie sami wybierali smakołyki. Oczywiście nie obyło się
bez fast foodów.
Dnia 19.09.2014 r. cała nasza szkoła brała udział w Akcji
Sprzątania Świata , która zakończyła się pieczeniem w
ognisku ziemniaków oraz grillowaniem kiełbasek.
Dnia 03.10.2014 r. w kl. O odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami . Podczas zajęć dzieci poznawały ciekawą technikę "Decoupage", czyli  odnawianie starych  przedmiotów . Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez pomysłodawców projektu "Nowe życie starych gratów" Ośrodka Integracji Kulturalnej w Przybrdzie . Efektem tych zajęć są przepiękne wazony i kolorowe bombki .  Umiejętności zdobyte podczas zajęa mogą zostać wykorzystane przez dzieci i ich rodziców w dekoracjach prywatnych i domowych . Chwile spędzone na tworzeniu  ozdób, okazały się nie tylko atrakcyjne , ale i pożyteczne. Rodzice i dzieci  dumni ze swoich prac i zdolności z satysfakcą podziwiali własne wytwory.
Dnia 26.11.2014 roku uczniowie klas IV, V, VI obejrzeli spektakl teatralny pt. "W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie". W inscenizacji wykorzystano najpopularniejsze mity greckie (przewidziane w programie nauczania języka polskiego). Przedstawienie podobało się uczniom a szczególności aktywny udział widza, sceny humorystyczne i pouczające. Teatr to doskonała forma, która pozwala łatwo przyswoić wiedzę, pobudza wyobraźnię i wprowadza w niesamowity świat sztuki i kultury.
Dnia 19 grudnia 2014 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyły się jasełka, tradycyjnie z kiermaszem ozdób świątecznych i ciast. Jasełka pt. "Magia świąt" przygotowali uczniowie pod kierunkiem  pań Małgorzaty Wiśniewskiej i Edyty Adamczak. Było to naprawdę wyjątkowe widowisko na wysokim poziomie, z piękną scenografią i pięknymi strojami.  Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, Pasterze i Dzieci. Prawdziwa szopka ze słomianym dachem, wraz ze zwierzętami, dodała spektaklowi prawdziwego uroku. Oczywiście nie zabrakło kolęd przy akompaniamencie  pani Małgosi.  Licznie przybyli goście, przede wszystkim rodzice, sołtysi, radni i Przewodnicza Rady  p. Wanda Król. Był to bardzo miły dzień o wręcz rodzinnej atmosferze.
Dnia 05.12.2014 roku do naszych grzecznych dzieci przybył Święty Mikołaj. Ile było radości! To taki przyjemny dzień!
Dzieci z naszej szkoły, które uczęszczają na zajęcia rekreacyjno - zdrowotne aktywnie spędziły piątkowe popołudnie w kręgielni galerii handlowej "Hosso".
Dnia 28 listopada 2014 r. Samorząd Szkolny przygotował andrzejki. Zabawa była udana, wszyscy dobrze się bawili. Oczywiście nie obyło się bez wróżb. W specjalnie przygotowanej Sali Wróżb można było posłuchać przepowiedni i wywróżyć sobie imię chłopaka lub dziewczyny -   sympatii jak i poznać swoją przyszłość. W świetlicy odbyła się dyskoteka przeplatana konkursami i zabawami. Uczestnicy i zwycięzcy mogli liczyć na małe nagrody.
Czasami nasze dzieci lubią bawić się nieco inaczej. Nie chcą być ciągle grzeczne, wtedy zamieniają się w potwory, wiedźmy i duchy...
Na zaproszenie p. Małgorzaty Maciupy do naszej szkoły przybył p. Ireneusz Siembab, wieloletni pracownik kolei, który przeprowadził ciekawe zajęcia z dziećmi. W ramach zajęć- "Spotkanie z ciekawym człowiekiem" uczniowie kl O-III mieli możliwość bliżej poznać pracę kolejarza, maszynisty.
WYCIECZKA DO ZOO
"SPRZĄTANIE ŚWIATA"
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
WYJAZD NA BASEN
ZAJĘCIA "DECOUPAGE"
ŚWIĘTO I KLASY
KEN - ŚWIĘTO SZKOŁY
NIEPODLEGŁOŚĆ
WYJAZD NA KRĘGLE
HALLOWEEN
PRACA KOLEJARZA
DBAJMY O ZDROWIE
ANDRZEJKI
MIKOŁAJKI
"W DRODZE NA OLIMP"
JASEŁKA 2014
Dnia 28.11.2014 roku odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Dbajmy o zdrowie". Aktorzy z klasy II, III, IV i VI zachęcali klasy 0-III do zdrowego stylu życia. Przedstawienie było pomocne podczas wdrażania programu "Owoce i warzywa w szkole", gdyż zachęcało do spożywania produktów zawierających witaminy. Po przedstawieniu aktorzy wraz z widzami wspólnie śpiewali i tańczyli. Potem wszyscy uczestnicy mogli otrzymać, a następnie samodzielnie wykonać ulotki zachęcające do dbania o zdrowie. To było bardzo udane i wesołe spotkanie.
I DZIEŃ WIOSNY
DZIEŃ TEATRU 2014/15
CYRK W SZKOLE
 
Dnia 23.03.2015r. O godzinie 9:15 rozpoczął się w naszej szkole Szkolny Przegląd Teatralny. W programie wystąpili prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje talenty w przeróżnych przedstawieniach. Przybyło wielu widzów, którzy gromkimi oklaskami nagradzali młodych aktorów.
Oddział "0" wystąpił w satyrycznej sztuce pt. "Kopciuszek". Dzieci zaprezentowały się wspaniale, rozbawiając publiczność.
Klasa I wystąpiła w przedstawieniu pt. "Śpiąca królewna". Z całej tej opowieści dowiedzieliśmy się, że nie można spać zbyt długo, żeby czasami nie przespać życia. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie.
Następnie klasa II brawurowo pokazała jak niebezpieczne są rozmowy z  nieznajomymi w sztuce pt. "Czerwony Kapturek".
Klasa III zajęła się higieną i czystością w przedstawieniu pt. "Królewna Śmieszka". Młodzi aktorzy spisali się świetnie. Już wszyscy wiedzą, że trzeba myć owoce przed jedzeniem.
Bardzo pouczające było również przedstawienie klasy IV pt. "O  kogutku i  kurce", gdzie aktorzy ukazali nam jak złośliwość i zazdrość prowadzą do nieszczęścia.
Sztukę XXI wieku zaprezentowała klasa V w sztuce pt. "Kopciuszek". Okazuje się, że nie jest to stara bajka, a takie przygody mogą zdarzać się i dziś.
Klasa VI wprowadziła nas w tajemniczy świat ortografii zasypując nas wszelkimi pułapkami i trudnościami w polskiej ortografii. Było to przedstawienie bardzo pouczające, a tytuł brzmiał "Ortografii się nie damy".
Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Komisja bardzo się męczyła i  mozoliła, aż w końcu zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce klasa III
II miejsce klasa I
III miejsce klasa VI
Poza tym wyróżniono szczególnie 5 uczniów: Hubert Karniewicz, Maja Gajek, Iza Lewandowska, Łukasz Barszcz i zaskakujący talent Kamil Bednarczyk.
Wszystkie przedstawienia były wspaniałe, a uczestnicy i publiczność świetnie się bawiła.
Dnia 20.03.2014 roku młodsze dzieci naszej szkoły powitały
wiosnę. W pochodzie z kukłą Marzanny przeszły przez całą
wieś obserwując zmiany w przyrodzie. W tym dniu uczniowie
również mieli okazje przyjrzeć się zaćmieniu słońca.
 
Niewielu uczniów naszej szkoły miało okazję być w
prawdziwym cyrku, dlatego z zachwytem przyjęli propozycję
uczestnictwa w "cyrkowym show" w szkole. Do udziału w
aktywnej zabawie zapraszane były dzieci, co spowodowało
większe zainteresowanie widowiskiem. Cyrkowcy
przygotowali dla widzów przeróżne atrakcje: pokazy
akrobatyczne, żonglerka oraz "tresura" zwierząt, jednak
główną atrakcją był ogromny wąż.
"ZMAGANIA ZAJĄCZKOWE"
Dnia 27.03.15 r. jak co roku, najmłodsze dzieci naszej szkoły odwiedził zajączek, obdarowując je słodkościami w tym dniu odbyły się również zawody i gry sportowe- "Zmagania zajączkowe", w  których brały udział przedszkolaki i dzieci z kl "O".
Dnia 01.04.2015 r. szóstoklasiści  przystąpili do sprawdzianu !
Życzymy im  powodzenia i wysokich wyników!
SPRAWDZIAN 2014/15
DZIEŃ NIEMIECKI
Szkolny konkurs  recytatorski
w Szkole Podstawowej
im. Juliana Tuwima

Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej im.
Juliana Tuwima
w Drzonowie odbył się dnia 07.05.2015 r.
Przystąpili do niego chętni uczniowie z klas I - III , IV-
VI oraz poza konkursem dzieci  z oddziału "0". Uczniowie
recytowali wiersze i wygłaszali fragmenty prozy.
Komisja wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach
wiekowych:
I kat. klasy I-III;
II kat. klasy IV-VI, przyznano również wyróżnienia.
Laureaci:
I kategoria:
. Spacir Amelia kl.III
. Alenowicz Dawid kl. I
. Krukowska Weronika kl.III
II kategoria:
. Barszcz Łukasz kl. VI
. Łajkosz Oliwia  kl. VI
. Żmudzka Diana KL.V
Wyróżnienia pozostałe:
Gajek Maja, Greco Angela, Natalia Geda,

Specjalne podziękowania zostały wręczone dla dzieci z
zerówki, które nauczyły się i zaprezentowały piękne
wierszyki.
Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami
rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu  pozowali do
pamiątkowej fotografii. Zwycięzcy będą reprezentowali
szkołę podczas Konkursu Recytatorskiego Białym Borze.

         Edyta Adamczak
UROCZYSTA AKADEMIA
            Z OKAZJI
ŚWIĄT MAJOWYCH

W szkole podstawowej im. J. Tuwima w Drzonowie
uczniowie  zaprezentowali wspaniałą akademię z okazji świąt
majowych. :
1 MAJA- ŚWIĘTO PRACY
          WSTĄPIENIE POLSKI DO UNII
EUROPEJSKIEJ
2 MAJA- DZIEŃ FLAG
3 MAJA- UCHWALENIE KONSTYTUCJI  3 MAJA
9 MAJA- DZIEŃ EUROPY
8-9 MAJA- ZAKOŃCZENIE II WOJNY   ŚWIATOWEJ 
Narracją, wierszem i piosenką występujący
stworzyli uroczysty nastrój, który wprowadzał odbiorców do
tematu.  Dodatkowo barwna prezentacja multimedialna
wzbogacała występ, jak również  była tłem do przygotowanego
scenariusza.
Uczniowie przebrnęli  nieco przez fragmenty historii 
Polski, zaakcentowano czasy, kiedy kraj nasz dołączył do 
unii, slajdy zilustrowały, pochody pierwszomajowe,  rodzaje 
flag, obchody dnia Europy, nie  zabrakło wzmianki o
przewodniczącym Rady Europejskiej. Tradycyjnie uczniowie
zaśpiewali "Witaj majowa jutrzenko.", utwór znany chyba 
każdemu Polakowi.
TEATR
W SZKOLE
Wyróżnienie w konkursie
Gratulujemy!
15. kwietnia 2015r., jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki.  Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez kl.V pt. "Rotkäppchen" (Czerwony Kapturek). Tradycyjnie uczniowie z klas I-III wzięli udział w Festiwalu Piosenki Niemieckiej a uczniowie klas IV-VI w Konkursie Wiedzy z Języka Niemieckiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przygotowania i udział a laureatom gratulujemy. Nagrody zakupił Samorząd Uczniowski.

Laureaci Festiwalu Piosenki Niemieckiej

I  miejsce  Weronika Gilka kl. III
II  miejsce  Lila Krukowska i Wiktoria Możuch kl. I
                      Klaudia Mórawska i Amelia Spacir kl. III
III  miejsce  Michał Bodnar i Wiktor Pałyła kl. II

Wyróżnienia:  Adam Kubicki, Konrad Łajkosz, Patryk Markanycz,

Laureaci Konkursu Wiedzy z Języka Niemieckiego
kl. IV Bartek Mińko
kl. V   Angela Greco
kl. VI Oliwia Łajkosz
Uczennica klasy IV Mórawska Oliwia otrzymała  wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim "Moja baśń". Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku.
Niezwykle humorystyczny a zarazem pouczający okazał się spektakl pt: " Mniam, mniam.", w wykonaniu "Grupy T".  Kabaretowa, interaktywna forma spektaklu o zdrowiu, odżywianiu i stylu życia z elementami ekologii bardzo przypadła widzom do gustu. Aktorzy "Grupy T", już po raz kolejny gościli w naszej szkole i zabawiali wesołymi scenkami i dialogami. Zawsze miło wspominamy super zabawę z ich udziałem !
Klasy I - III
Klasy IV - VI
Oddział
Przedszkolny
SZKOLNY  ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW  OBOWIĄZUJĄCYCH 
W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  IM. JULIANA  TUWIMA 
W  DRZONOWIE 
W  ROKU  SZKOLNYM 2015/16
UWAGA RODZICU
KLIKNIJ NA GRAFIKĘ
ZMIANY !
RAJD ROWEROWY
W czerwcu 2015 r.  grupa z zajęć korekcyjnych uczestniczyła w rajdzie rowerowym do Bielicy.                          Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała p. Małgorzata Maciupa i p. Renata Geda.
Po udanej wyprawie rowerowej dzieci były na grillu, bawiły się, integrowały. Do domu wróciły radosne.
29.05.2015 r. Odbyła się wycieczka oddziału przedszkolnego do "Parku Dinozaurów". Dzieci wraz z rodzicami byli pod wrażeniem przepięknych, ogromnych dinozaurów. Następnie w wiosce indiańskiej brały udział w zabawach i zwiedzaniu. Najbardziej jednak podobał się dzieciom plac zabaw. Wycieczka zakończyła się wizytą nad morzem, budowaniem zamków na piasku. 
Wycieczka do "Parku Dinozaurów"
W dniach 8-9 czerwca 2015 r. Uczniowie klas starszych byli na wycieczce w Poznaniu. Atrakcje okazały się wyjątkowe: pobyt i zabawa w "Malta Ski",  zwiedzanie ogrodu zoologicznego, podziwianie stadionu  "Inea", wędrówka z przewodnikiem po Starym mieście. Miło spędziliśmy czas w Zamku Królewskim i muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Do szkoły wróciliśmy cali , zdrowi i pełni wrażeń.

Wycieczka do Poznania
Wycieczka do Zieleniewa
Dnia 27.05.2015 r. Odbyła  się wycieczka kl. I, II, i III do Zieleniewa. Uczniowie świetnie się bawili, ponieważ park indiański zapewnił im niesamowite atrakcje. Dzieci jeździły konno bryczką, strzelały z łuków, itp. Po obiedzie udaliśmy się do Kołobrzegu. Na plaży odbył się konkurs "budowlany". Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do domów.
SZKOLENIE WOPR
W ostatnim tygodniu nauki do szkoły przybyli ratownicy WOPRU, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Szkolenie, to miało utrwalić wiadomości z pierwszej pomocy przedmedycznej i uczulić dzieci na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem nad wodą.
RODZINNE ŚWIĘTOWANIE
POŻEGNANIE KL. VI  2014/15
PODSUMOWANIE ROKU - APEL (CZWARTKOWY)
UROCZYSTE     ZAKOŃCZENIE
ROKU   SZKOLNEGO   2014/15
Dnia 19.06.2015 r. w sali świetlicy szkolnej odbyło się pożegnanie kl. VI. Na uroczystość przybyli Pani wicedyrektor Jolanta Kowalska, rodzice uczniów odchodzących i klasa V wraz z wychowawcom. Wychowawczyni kl. VI Halina Krenca podsumowała 7 lat pobytu wychowanków w szkole, podziękowała uczniom i rodzicom za współpracę i życzyła samych sukcesów w nowej szkole i przyszłym  dorosłym życiu. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, po którym odbyła się dyskoteka.
Dnia 25.06.2015 r. odbył się apel podsumowujący całoroczną pracę. Zasłużeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za wkład swojej pracy. Otrzymali między innymi za : osiągnięcia sportowe, kartę rowerową, czytelnictwo, udział w kole muzycznym, plastycznym oraz za regularne dbanie o stan swojego uzębienia. Na apelu pożegnano uczniów, którzy odchodzą z naszej szkoły.
    
W naszej szkole odbyło się wspólne świętowanie DZIEŃ DZIECKA, MAMY I TATY - czyli święto rodzinne. Wspólny taniec, konkurencje sportowe, przedstawienia i zabawy co niemiara. Jednym słowem dzień radości i zabawy.              
N i e a k t u a l n e  ! ! !
WAŻNE !
Wyprawka szkolna 2015/2016

Szkoła Podstawowa w Drzonowie informuje, że będzie można ubiegać się o
dofinansowanie do zakupu podręczników szkolnych w ramach programu:
"WYPRAWKA SZKOLNA".
Pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym
podręczników do kształcenia specjalnego, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra
właściwego do spraw oświaty i wychowania, obejmie się:
1. uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły
podstawowej,
2. uczniów słabowidzących,
3. uczniów niesłyszących,
4. uczniów słabosłyszących,
5. uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
6. uczniów z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
7. uczniów z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
8. uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
9. uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną
z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,
10. uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,
zwanej dalej "ustawą", uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci
i młodzieży:
§ szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV,
Zakres wydatków kwalifikowanych w programie nie obejmuje wydatków
związanych  z zakupem ćwiczeń, atlasów, słowników itp. wydawnictw.
W przypadku uczniów, którzy będą ubiegać się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego
w 2015 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem utrzymano w projekcie programu
jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br.
kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosić będzie 574 zł na osobę w rodzinie.
Wnioski na dofinansowanie do podręczników będzie można pobierać i składać w sekretariacie
Szkoły Podstawowej w Drzonowie w dniach od 01 do 15 września 2015 roku.
1 WRZEŚNIA :

7 : 15 - MSZA W KOŚCIELE
8 : 00 - UROCZYSTY APEL
Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA
ROKU SZKOLNEGO
2015/16