Rok szkolny 2018/19
      Dnia 09.11.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Wspólnie z tysiącami Polaków włączyliśmy się w akcję "Rekord dla Niepodległej" i o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy Hymn Polski.
      
       W tym dniu obchodziliśmy jeszcze jedną ważną rocznicę a mianowicie 70 - lecie Naszej Szkoły.
70 - lecie Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Drzonowie
100 rocznica
Odzyskania Niepodległości
      Dniu 22 września 2018 roku w ramach VI edycji Biegu Centaura odbyły się biegi młodzieżowe na których nie mogło zabraknąć uczniów Naszej Szkoły. Zawodniczy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: 2006-2011 i 2002-2005. W obu kategoriach Uczniowski Klub Sportowy "Koliber" reprezentowało w sumie 40 osób. Na pochwałę zasługują wszyscy nasi uczniowie a w szczególności:
- Klaudia Mórawska (I miejsce w kat. 2006-2011),
- Weronika Krukowska (II miejsce w kat. 2006-2011).
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z imprezy znajdującego się pod wyżej podanym  linkiem.

Bieg Centaura
      Dnia 14 września uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w lekcji edukacyjnej w Wiosce Wikingów. Uczestnicy  brali udział w warsztatach lepienia elementów z gliny, strzelaniu z łuku, rzucania włócznią, itp. Korzystali z różnych atrakcji, takich jak: ogromne place zabaw, dmuchańce, karuzele, mega wahadło.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wycieczki do Parku Rozrywki Pomerania Fun Park koło Dygowa - największego parku rozrywki na Pomorzu Zachodnim.
Park Rozrywki Pomerania
Ogłoszenie

Dnia 3 września 2018 roku o godz. 8:00
w Szkole Podstawowej im. J. Tuwima
w Drzonowie
odbędzie się Apel z okazji
Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/19
Podręczniki i ćwiczenia do Religii
Wydawnictwo WAM Kraków

klasy I - III
kl. I "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"+ zeszyt ucznia
kl. II "Kochamy Pana Jezusa" + zeszyt ucznia
kl. III "Przyjmujemy Pana Jezusa" + zeszyt ucznia

klasy IV - VIII  -  Nowa wersja
kl. IV "Zaproszeni przez Boga" + zeszyt ucznia
kl. V "Obdarowani przez Boga" + zeszyt ucznia
kl. VI "Przemienieni przez Boga" + zeszyt ucznia
kl. VII "Jezus uczy i zbawia" + zeszyt ucznia
kl. VIII "Jezus działa i zbawia" + zeszyt ucznia
Uwaga!

Nasza szkoła posiada również stronę Facebook:

Szkoła Podstawowa
im. Juliana Tuwima
w Drzonowie

Zapraszamy!!!

     Dnia 18.09.2018 r. oddział przedszkolny i kl. I brały
udział w wyjeździe do Szczecinka. Głównym celem była
wizyta w Centrum Ekologii poprzedzona dobrą zabawą na
nowo otwartym placu zabaw. Dzieci dowiedziały się wielu
ciekawych rzeczy na temat fauny i flory naszej przyrody.
Wyjazd był żywą lekcją przyrody.
      Dnia 06.12.2018 r. dzieci  oddziału przedszkolnego i kl. I witały Mikołaja podczas wspaniałej zabawy w "Pajacyku"- Centrum zabaw dla dzieci w  Szczecinku.
 
        Dnia 18.12.2018 r. dzieci  oddziału przedszkolnego i zespół muzyczny naszej szkoły uczestniczyły
w "Świątecznym kolędowaniu", które odbyło się w Domu Kultury w Białym Borze.


        Dnia 18.01.2019 r. najmłodsze dzieci naszej szkoły dały występ artystyczny dla kochanych babć i dziadków z okazji ich święta.
Centrum Ekologii
w Szczecinku
Podziękowanie
          W imieniu własnym i całej rodziny pragnę serdecznie
podziękować całemu Gronu Pedagogicznemu, Pani Dyrektor,
Rodzicom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Drzonowie za
wsparcie, pomoc i zaangażowanie w organizację Turnieju
Charytatywnego  na rzecz moich dzieci.
         Dziękuję z całego serca.
Z poważaniem
Ewa Urbańska z rodziną.
      Z nadejściem wiosny warto pomyśleć o jakiejś zmianie, choćby
w kolorze zielonym.
Lekcja zdrowego stylu życia:)Przepisu szukajcie u szóstoklasistów...
Lekcja
zdrowego stylu
życia
Iluzjonista  i  "Grupa T"
w szkole
ŚWIĘTA MAJOWE 2019
         Jak co roku w naszej szkole obchodzono Święta
Majowe. Montaż słowno - muzyczny przygotowany
przez uczniów i ich opiekunów rozpoczęto Polonezem.
Przypomniano i utrwalono wydarzenia z historii
Polski. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim
uczestnikom.
Po południu uczniowie  mieli czas wolny na Krupówkach a pod wieczór została zorganizowana dyskoteka oraz ognisko.
Ostatniego dnia w drodze powrotnej zatrzymali się w Wadowicach na słynne Kremówki Papieskie oraz odwiedzili  pomnik
Papieża. Następnym celem była Częstochowa.  Po zwiedzeniu  pięknej Częstochowy udali się na pyszny obiad i powrotną
drogę do do domu.
Wycieczka
na południe Polski
      Dnia 27 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział  w 5 - dniowej wycieczce na południe Polski.  Pierwszego dnia zwiedzili  Oświęcim gdzie  poznali historię naszego kraju oraz zobaczyli obóz koncentracyjny.  Następnego dnia zwiedzali Kraków oraz piękną Wieliczkę. W kolejnym dni udali się do Energylandii. Towarzyszyły im super emocje! Po niecodziennej, ekstremalnej rozrywce podążyli do Zakopanego. Uczestnicy zwiedzili kaplice na Jaszczurówce oraz zobaczyli wodospad Siklawica w Dolinie Strążyskiej.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO
2018/19

Apel wtorkowy
- podsumowanie roku
Dzień Języka Niemieckiego 2019
Bal
Absolwenta
Zajęcia techniki
"Zdrowie na talerzu"
         W środę 12 czerwca 2019 odbył się  w naszej szkole pożegnalny bal klasy VIII.  Bal rozpoczął się o godzinie 17:00 polonezem zatańczonym wspólnie z klasą VII. Dziewczęta i chłopcy prezentowali się przepięknie. Wspólnie z uczniami znakomicie bawili się rodzice i nauczyciele. Zabawę wspaniale  poprowadził  DJ pan Marcin Barański, było wesoło i radośnie. Nie zabrakło również przepysznego tortu.  Zabawę przygotowali uczniowie wraz z rodzicami. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
         Dnia 6 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. W tym roku zmieniliśmy trochę formę i rozpoczęliśmy rywalizacją klas starszych (V-VIII). Już miesiąc wcześniej odbyło się losowanie państw. I tak klasa V wylosowała - Niemcy, klasa VI - Szwajcarię, klasa VII Austrię a klasa VIII Liechtenstein. Każda z klas przygotowała prezentację, gazetkę i  potrawę związaną z wylosowanym przez siebie krajem, oprócz tego każda z klas przygotowała piosenkę w języku niemieckim. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale, jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce   klasa VI
II miejsce klasa VII
III miejsce klasa VIII

          Po przerwie, w czasie której, można było posilić się smażoną kiełbaską i sałatką ziemniaczaną, odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej dla klas I-IV. I w tym konkursie jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy wykonawcy śpiewali znakomicie.
I miejsce zajęły Iza Furbergis i Aniela Marszałkowska z klasy I
II miejsce Igor Grzelka z klasy II
III miejsce  Julia Ambroszewska i Hania Krawczyk z klasy I
            Wyróżnienia otrzymali:
Grzegorz Bodnar kl. II
Jakub Klatt  kl. II
Wiktoria Dombek i Julia Pałyła kl. III
Stanisław Wierzbicki kl. I
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
       Podczas wtorkowego apelu opiekun SU pani Renata Geda  nagrodziła wszystkich uczniów klasy VIII,  którzy angażowali się w pracę Samorządu Uczniowskiego i brali czynny udział w życiu naszej szkoły. Występowali na apelach, reprezentowali szkołę na zewnątrz podczas zawodów, konkursów i wszelakich uroczystości, działali również w Spółdzielni Uczniowskiej "U Juliana". Nagrodzeni zostali również pozostali członkowie Spółdzielni Uczniowskiej z klas VI i VII. Dzięki ich pracy działa w naszej szkole sklepik. Dochody ze sklepiku pozwoliły  nam na zakup nagród i organizację Dnia Niemieckiego.
             Na apelu nagrodzeni zostali również uczniowie klas I-III,  którzy szczególnie  przykładali się do nauki języka niemieckiego, znają wszystkie poznane w ciągu roku piosenki i zdobyli najwięcej medali: Julia Ambroszewska i Aniela Marszałkowska z klasy I,  Grzegorz Bodnar, Igor Grzelka, Jakub Klatt i Wiktor Wierzchowski z klasy II.
         Dnia 13.05.2019 r. uczniowie kl. IV i V na technice zamienili  się w kucharzy. Poprzez zadania w praktyce mieli możliwość utrwalić teorię kształtującą nawyki zdrowego odżywiania. Szczególnie w dzisiejszych czasach jest potrzeba zwrócenia uwagi dzieci na zbędne i szkodliwe substancje (zły cukier, zły tłuszcz, sztuczne substancje dodawane do żywności) oraz źródła ich występowania (słodycze, fast-foody).
      W trakcie pracy w grupach, znakomicie poradzili sobie  z odczytaniem instrukcji i zastosowaniem jej podczas gotowania. Po wykonanych zadaniach grupy degustowały przyrządzone potrawy.
        Dnia 19.06.2019 r. zakończyliśmy rok szkolny 2018/19. Była to wyjątkowa uroczystość, ponieważ wskutek reformy edukacji mieliśmy możliwość pożegnać ósmoklasistów po raz pierwszy po 20 latach szkoły 6 - klasowej. Najważniejszy punkt tego dnia to oczywiście rozdanie nagród i świadectw. Świadectwa z wyróżnieniem i książki pamiątkowe uczniowie odbierali w towarzystwie rodziców, którzy otrzymywali listy gratulacyjne.Po apelu uczniowie udali się do klas, aby pożegnać się ze swoimi wychowawcami. Dla wszystkich absolwentów zabrzmiał ostatni dzwonek.
        Tego dnia ostatni dzwone w tej szkole również zabrzmiał dla Ks. Józefa Ciupińskiego. Po kilku latach spędzonych w naszej szkole Proboszcz Drzonowa pożegnał się z uczniami, rodzicami i współpracownikami.
Słoneczna Olimpiada z Tuwimem
          Wspaniała zabawa, pokazy, konkursy, to wszystko z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole.  Dnia 25 maja 2019 r. odbyła się "Słoneczna Olimpiada z Tuwimem" zorganizowana przez Panią Danutę Zubal z Fundacji "Dobro Powraca".
Zabawa przyniosła wiele radości dla mniejszych i większych dzieci. Dziękujemy za super atmosferę i oby było więcej tak radosnych dni.
Grill u Grzesia
           Dnia 13 czerwca 2019r. klasy II i III zostały zaproszone przez Państwa Bodnarów na grilla do Grzesia. Przyjęcie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Państwo Bodnarowie przyjęli nas po królewsku. Z pomocą wszystkich rodziców do naszej dyspozycji był grill pełen smakołyków, napoje, owoce, słodycze i ciasto upieczone przez jedną z mam. Dodatkową atrakcją była huśtawka, duża łąka służąca nam za boisko do piłki nożnej, hamak no i oczywiście basen wypełniony po brzegi wodą i kolorowymi piłeczkami.
          Państwu Bodnarom dziękujemy za wspaniałą zabawę.