Rok szkolny 2019/20
Uwaga!
Nasza szkoła posiada również stronę Facebook:

Szkoła Podstawowa
im. Juliana Tuwima
w Drzonowie

Zapraszamy!!!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2019/20


ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019 R.
O GODZINIE 8:00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM. J. TUWIMA W DRZONOWIE
OGŁOSZENIE
ZAPRASZAMY
kl. I       - "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"
kl. II      - "Kochamy Pana Jezusa"
kl. III     - "Przyjmujemy Pana Jezusa"
kl. IV    - "Zaproszeni przez Boga"
kl. V     - "Obdarowani przez Boga"
kl. VI    - "Przemienieni przez Boga"
kl. VII   - "Jezus uczy i zbawia"
kl. VIII  - "Jezus działa i zbawia"


Do każdej klasy wymagane będą ćwiczenia !
Tytuły podręczników i ćwiczeń do Religii:
UROCZYSTE ROZPOCZECIE
ROKU SZKOLNEGO
2019/2020
APEL PAPIESKI
           Tegoroczny już XIX Dzień Papieski obchodziliśmy w naszej szkole 21 października 2019r. w Dzień Wspomnienia Świętego Jana Pawła II - pod hasłem: ,,Wstańcie, Chodźmy''.
Zbiegł się on w czasie z 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki do Polski.
I to właśnie wtedy goszcząc w stolicy Jan Paweł II wypowiedział do nas bardzo ważne słowa : ,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi - tej ziemi''.
To były prorocze słowa dla naszej Ojczyzny. Dziesięć lat od tego wystąpienia w Polsce upadł komunizm, a my mogliśmy cieszyć się dopiero co odzyskaną wolnością.
           Na tle prezentacji multimedialnej uczniowie klasy VI i VIII pod kierunkiem pani katechetki Ireny Kacperskiej prezentowali swoje umiejętności wokalno - recytatorskie. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły poznali najistotniejsze fakty z życia i służby Świętego Jana Pawła II. Były one wzbogacone anegdotami o Papieżu oraz licznymi piosenkami, np.: ,,Barka'', ,,Moje miasto Wadowice'', ,,Górale dla Papieża'', ,,Kochamy Cię Janie Pawle II''.
          Oglądając prezentację multimedialną uczniowie mieli możliwość zgłębienia wiedzy o Janie Pawle II, a w szczególności o Jego podróżach. Zaprezentowane były też teledyski, dzięki którym oglądający uczniowie mogli włączyć się do śpiewu piosenek. Dopełnieniem całości przedstawienia była dekoracja przedstawiająca Ojca Świętego.
Swą skromnością i mądrością Jan Paweł II wzbudzał szacunek innych. Swoim życiem i postawą uczył jak stawać się lepszym człowiekiem - wskazywał drogę do Boga.
Jan Paweł II ogłoszony błogosławionym 1 maja 2011 r, a dziewięć lat po śmierci został ogłoszony świętym, bo zrozumiał logikę Bożej Miłości.
Posiadał cechę zobaczenia piękna w człowieku i dziś z Domu Ojca raduje się, że chcemy być piękni - mimo zagrożeń współczesnego świata. Taki był nasz Papież: kochany, prawdziwy, podziwiany, obdarzony największym szacunkiem. Największy autorytet tego świata. Powinniśmy naśladować życie Jana Pawła II - Jego postawę i wybory.
Zaangażowanie ,,aktorów'', śpiew pieśni udzieliło się również widzom. Występujący zostali nagrodzeni brawami, które były wyrazem uznania za piękne przedstawienie Apelu Papieskiego.
Na zakończenie cała społeczność uczniowska przeżywająca Apel Papieski włączyła się do śpiewu piosenki: ,,Barka''
MONTAŻ NOWOCZESNYCH URZĄDZEŃ DYDAKTYCZNYCH
SPOTKANIE
Z PANIĄ PSYCHOLOG
           Dnia 5.11.2019r. Odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z p. psycholog Alicją Janczak - Kułusek. Tematyka dotyczyła przemocy w szkole i zapobieganiu uzależnieniom. Istotą było poznanie, wdrożeniowych sprzyjających dziecku wzorców zachowań i zwiększenie świadomości na temat przemocy. Uczniowie z uwagą i ciekawością wysłuchali prelekcji. Chętnie brali udział w dyskusji. Miłym akcentem była niespodzianka "słodki poczęstunek"
      W dniu 8 listopada uczciliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie ubrani w odświętne, galowe stroje zaprezentowali program artystyczny zatytułowany "Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów.". Atmosfera patriotyzmu i wspomnień skłaniała do listopadowej zadumy. Warto czasami zatrzymać się na moment i powspominać, poddać przemyśleniom zagadnienia związane z rodziną, przodkami, ojczyzną -małą i dużą.
     Uczniowie pięknie recytowali i deklamowali utwory poetyckie,  piosenki wzruszały. Postawa uczniów  zasługuje na uznanie. Takie inscenizacje propagują wartości ponadczasowe - patriotyzm, szacunek i wolność.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
       Uczennice naszej szkoły, podczas zajęć dodatkowych, zgłębiły
biografię  wielkiego człowieka.
Cytaty  tego  poety  są  ponadczasowe i napełnione wielką mądrością.
Czerpać z nich mogą dorośli i dzieci.
Ks. Jan Twardowski jest laureatem nagród za całokształt twórczości,
Order Uśmiechu, Dziecięca Nagroda Serca, Totus.
Katolicki Uniwersytet Lubelski, przyznał mu tytuł doktora honoris
causa. Pochowany jest w Świątyni Opatrzności Bożej.
      Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania wierszy księdza
Twardowskiego.
Ksiądz Jan Twardowski dla dzieci
Plakat wykonany przez uczennice naszej szkoły.
Jesteśmy z nich dumni!

 
Reprezentowali szkołę godnie -Wiktoria Możuch, Wiktoria Mińko,
Adam Łuszczyński.

Święto Niepodległości 2019r. Biały Bór.
OGŁOSZENIE
Warsztaty z programowania dla klas VII, VIII.

        Dnia 22.11.2019r. (piątek) o godz. 12.45- 14.10 odbędą się warsztaty  z programowamia dla klasy VII i VIII naszej szkoły.
Zajęcia prowadzone będą przez programistów z Wrocławia - bezpłatnie. Treści zgodne są z podstawą programową informatyki szkoły podstawowej.
Uczniów prosimy o przyniesienie telefonów z Androidem.
UWAGA !
Rodzice i Uczniowie
          Dnia 30 (czwartek) stycznia 2020 r. o godzinie 15:30 odbędzie się Ogólne Zebranie Rodziców, poświęcone osiągnięciom edukacyjnym w I semestrze nauki roku szkolnego 2019/20

       Spotkania z wychowawcami w klasie odędą się tego samego dnia od godz. 16:00 do 17:00.
Zapraszamy
Czas
na świąteczne pierniczki!
        W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbył się spektakl świąteczny pod tytułem "Magiczne święta w tradycji polskiej".
Uczniowie zaprezentowali historie najstarszych, znanych i mniej znanych obyczajów świątecznych. Przedstawili  tradycje związane z  obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło oczywiście pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko muzyczne.
        Pojawił się także Mikołaj, który częstował publiczność słodkimi piernikami, były zimne ognie, śpiew i taniec do piosenki z  teledyskiem "To nasze święta".
Atmosfera dnia wprowadziła wszystkich w świąteczny, niepowtarzalny nastrój.
Magiczne święta w tradycji polskiej
Białoborskie Kolędowanie po raz 24!
27.01.2020 r.
         Reprezentacja z naszej szkoły podczas konkursu recytatorskiego   "Poezja jest ok!". Były nagrody i wyróżnienia.
Konkurs recytatorski
Do wiadomości:
2. Zarządzenie Nr 4/2020 w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej
i terminów składania zgłoszeń do zapisu dzieci obwodowych do klas 0 i klasy I
1. Zarządzenie nr 3/2020  w sprawie powołania członków zespołu egzaminacyjnego ósmoklasisty
UWAGA!!!
               Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu:

1. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br.
W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
2. Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
3. Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
4. Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
5. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
6. Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu:

1. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe, basen itp.);
2. Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
3. Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z  darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
4. Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
5. Zdrowie Twoje i Twojej rodziny najważniejsze.
Źródło:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Szanowni Państwo,
decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W załączeniu przekazuję komunikat - proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.
Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
Załącznik - Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych - komunikat MEN (WORD)
     "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł II.
        W imieniu swoim i córki serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazane nam wsparcie i pomoc w zbieraniu środków na zakup wózka i poduszki pneumatycznej dla Wiktorii.
      Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą od Was otrzymaliśmy. Ofiarowana pomoc jest dowodem Waszej dobrej woli, serdeczności oraz solidarności ludzkiej, za którą jesteśmy niezmiernie wdzięczni.
Z wyrazami wdzięczności i życzliwości
Sylwia i Wiktoria
Twój 1%
może pom
óc
naszym uczniom!
Komunikat

DRODZY UCZNIOWIE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DRZONOWIE

           Aby zapobiec powstaniu nadmiernych zaległości z matematyki, warto wykorzystać wolny czas na zminimalizowanie skutków braku zajęć szkolnych.
W tym celu:
-  uczniowie wszystkich klas mogą rozwiązywać i uzupełniać zadania z zeszytów ćwiczeń (od  września) - będzie można za to otrzymać oceny.

-  wejść na stronę https://gwo.pl/ w zakładce strefa ucznia, tam znajdują się materiały do każdej z klas - gry, zabawy logiczne, testy.
PS NIE TRZEBA OCZYWIŚCIE POŚWIĘCAĆ NA TO CAŁYCH DNI, WYSTARCZY CODZIENNIE ZROBIĆ PEWNĄ CZĘŚĆ.
Z POZDROWIENIAMI,
            ROBERT KOWALCZYK
kl VIII - rozwiązywać dotychczasowe testy próbne lub wejść na strony OKE, CKE i ćwiczyć na ubiegłorocznych testach, na stronie https://www.matzoo.pl/ też są próbne testy.
TECHNIKA

Uczniowie kl. IV- VI, którzy będą przystępować do egzaminu na kartę rowerową powinni:
1.  Przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.
2.  Utrwalić znaki drogowe.
3.  Ćwiczyć rozwiązywanie testów na kartę rowerową.
A wszystko to, na stronie https://brd.edu.pl/
Uczniowie klas V - VI powinni powtórzyć i utrwalić wiadomości z zajęć technicznych.
Dla chętnych: W wolnej chwili dla relaksu, ćwiczeń manualnych i dodatkowej oceny, można wykonać wiosenne kwiaty - technika dowolna.
Przyjemnej pracy
            Halina Krenca
JĘZYK NIEMIECKI
Proszę aby,
- wszyscy uczniowie klas I-III utrwalali poznane słownictwo i piosenki - możecie korzystać
z http://www.chmura.klett.pl/subjects/jezyk-niemiecki;
- wszyscy uczniowie klas IV - VIII  ćwiczyli słówka i wyrażenia dostępne na platformie Quizlet https://quizlet.com/pl, (z czasem będę dodawać  nowe zestawy);
- uczniowie klasy V przygotowali się do testu z rozdziału 4 (moduł 3);

- uczniowie klasy VI przygotowali się do testu z rozdziału 1 (moduł 6);

- uczniowie kl. VIII - dodatkowo- samodzielnie rozwiązali zadania w Repetytorium ósmoklasisty z działu 10 -Sport i 11- Zdrowie (przypominam, że możecie sprawdzić rozwiązania w kluczu do ćwiczeń); możecie również skorzystać ze strony CKE i jeszcze raz przeanalizować egzamin:
https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/jezyki/OJNP-100-1904.pdf,


https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_OSMOKLASISTY/Arkusze-egzaminacyjne/2019/zasady_oceniania/niemiecki/OJNP-100-1904-zasady.pdf.
Z pozdrowieniami
                 Renata Geda
JĘZYK POLSKI

Uczniowie, w związku z zawieszeniem zajęć w szkole proszę o   racjonalne wykorzystanie  czasu na powtarzanie, utrwalanie
i systematyzowanie wiadomości omawianych na lekcjach.

Klasa VIII
Proszę zapoznać się z tekstem w podręczniku na stronach 333-334.
Proszę rozwiązywać i analizować testy próbne z języka polskiego - online także na stronach OKE, CKE.

Klasa VII
Proszę przeczytać "Balladynę",  następnie ćwiczyć temat na materiale dostępnym  na epodręczniki.pl
( temat: maliny i . )

Klasa V
Proszę przeczytać "Bracia Lwie Serce", następnie zaprojektować w zeszycie lub  na kartce  krzyżówkę (10-15 haseł) do lektury.

Klasa IV
Proszę o przeczytanie "Katarynki" oraz wybranych przygód "Mikołajka"(dostępny na youtube jako audiobook).

Zachęcam również do obejrzenia filmowych adaptacji lektur szkolnych, codziennie o  godzinie 13.00 na kanale TVPKultura.
Być może powiększy się szkolna liczba entuzjastów czytania i książek , które  pamiętajcie, nigdy nie wychodzą z mody
Dla miłośników czytania polecam dodatkowo, relaksacyjnie książkę:
R.J.Palacio "Cudowny chłopak i ja".
MATEMATYKA
Życzę przyjemnej lektury.
E. Adamczak
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowaliśmy poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej. 

W poradniku zamieściliśmy wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.

W okresie zawieszenia zajęć szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:
   - dziennika elektronicznego,
   - strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej,
   - mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Jednocześnie chciałbym podziękować Państwu za wspieranie uczniów, rodziców i nauczycieli w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Łączę wyrazy szacunku i życzę dużo zdrowia
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
1. Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć - komunikat MEN
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły


From:Ministerstwo Edukacji Narodowej [mailto:men_info@men.gov.pl]
Sent: Friday, March 13, 2020 4:34 PM
To: gmina@bialybor.com.pl
Subject: Poradnik. Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć - informacja MEN
FIZYKA
Witam!
Zachęcam do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi:

Klasa VII

Ciepło właściwe, Konwekcja i promieniowanie.

Klasa VIII

Obrazy tworzone przez soczewkę skupiającą i rozpraszającą.
Materiały znajdują się na platformie edukacyjnej - Epodręczniki.pl w zakładce szkoła podstawowa/fizyka.
Pozdrawiam
Marek Karasiński
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
            Z poważaniem

                        Anna Ostrowska
                         Rzecznik Prasowy MEN
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
Lekcje z Internetu. Ruszają gov.pl/zdalnelekcje i pakiety zadań od CKE - komunikat MEN
Załącznik:
JĘZYK ANGIELSKI

Zakres materiału z j.angielskiego:

Uczniowie kl.VII
1. Utrwalenie poznanego słownictwa (rodzaje domów, pomieszczenia, meble)
2. Czas Present Simple
http://spstykow.pl/wp-content/uploads/present-simple.pdf
http://angielek.pl/wp-content/uploads/2020/01/Czas-Present-Simple-%C4%87wiczenia-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych.pdf
Uczniowie kl.VIII
1. Utrwalenie poznanego słownictwa str.76
2. Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne str.151

Dodatkowo:
1. YouTube: English for beginners (dialogi, historyjki)
https://www.youtube.com/results?search_query=english+for+beginners
2. Gry, krzyżówki: https://www.eslgamesplus.com/
Pozdrawiam,
       Ola Bodzhukyan
Dzień dobry Rodzice.

           Zawieszenie do 25 marca 2020 r. prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nie oznacza zawieszenia przez szkoły wszystkich form działalności. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, aby w tym okresie nauczyciele wspierali uczniów w samodzielnej nauce  w domu i kontaktowali się z nimi przy wykorzystaniu np.: dziennika elektronicznego, strony internetowej przedszkola, szkoły,  mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredniego kontaktu elektronicznego.

           Nauczyciele naszej szkoły będą wysyłać uczniom zadania do wykonania z wybranych przedmiotów, celem utrwalenia poznanych już zagadnień.
Liczymy na Państwa wyrozumiałość i wsparcie w naszych działaniach.
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
          W sprawie rekrutacji. Prosimy o przekazywanie dokumentacji drogą elektroniczną: scan, zdjęcie  na adres szkoły: szkoladrzonowo@op.pl      
REKRUTACJA
GEOGRAFIA

        Wszystkim  chętnym uczniom polecam stronę  www.gry-geograficzne.pl, na której można kształcić umiejętność czytania i korzystania z mapy. Szczególnie klasa V- kontynenty i oceany, klasa VI - mapa fizyczna i polityczna Europy.
Krystyna Andrasz
https://www.bialybor.com.pl/aktualnosci/pokaz/1739_rekrutacja_do_przedszkola_na_rok_szkolny_20202021
Agnieszka Szwajczewska

Inspektor ds. Oświaty, Programów Pomocowych i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych
Urząd Miejski w Białym Borze
ul. Słupska 10
78-425 Biały Bór

tel. 94 3739 002 wew.538
    Rodzice i Uczniowie!!
    
     Zachęcamy do bieżącego korzystania w tym okresie z informacji zamieszczanych na stronie internetowej szkoły szkoladrzonowo.eu, regularnego odbierania informacji przesyłanych elektronicznie z adresu szkoły oraz nadsyłania na adres szkoły wymaganych informacji o postępach w zdalnej edukacji.
   
     Stosownie do aktualnej sytuacji, nauczyciele naszej szkoły będą wysyłać uczniom zadania do wykonania z wybranych przedmiotów, celem utrwalenia poznanych już zagadnień.
   
     Prosimy o dostosowanie się do przyjętego sposobu prowadzenia edukacji.
W celu przekazywania materiałów edukacyjnych będziemy korzystać z Państwa adresu email.

    W przypadku wyznaczenia innego adresu, prosimy o informacje w tym zakresie .
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
Witam. Propozycja do chętnych.
https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q
e-szkoła dla maturzystów i kl VIII - brawo Kuj-Pom :-)
ZAJĘCIA FIZYCZNE
https://wordwall.net/pl/resource/900923/wychowanie-fizyczne/lekcja-wfu-w-domu-wykonaj-%c4%87wiczenia
Szanowni Rodzice!

Troszczymy się o Wasze dzieci, jak i o Was drodzy Rodzice.
Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań w nauczaniu na odległość. 
Jeśli przeszkodą jest brak sprzętu, niech dzieci  pracują w oparciu o ćwiczenia przedmiotowe,  oglądają filmy edukacyjne, czytają książki, grają w planszowe gry
logiczne, czy wspólnie uczą się z rodzeństwem. Najważniejsze, aby mieli kontakt z nauczycielami i zgłaszali swoje problemy lub pomysły.
Lekcje będą się  odbywały zgodnie z planem.
Proszę pamiętać, że nie chodzi o to, żeby zrobić zadanie za  dziecko, ale zachęcać  do samodzielności  w  pracy własnej, poszukiwania rozwiązań oraz
zorganizowania sobie dnia pracy. 
To  bardzo ważne umiejętności, które możemy kształcić w młodych ludziach.

Biorąc pod uwagę, że część z  Państwa  pracuje  zdalnie  lub  w domach  jest  liczniejsze  rodzeństwo -  przez co niejednokrotnie dostęp dziecka do urządzeń
elektronicznych w określonym czasie może być utrudniony, nie chcemy wyznaczać dzieciom konkretnych godzin pracy.
Nauczyciele chętnie odpowiedzą na pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

        Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości. 
Zapraszam  do  kontaktu mailowego szkoły: szkoladrzonowo@op.pl
Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania.
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
Komunikat
       Informujemy, że z powodu obciążenia platform internetowych, niektóre materiały i informacje kierowane do uczniów mogą napływać z opóźnieniem.
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
https://www.tvp.pl/47318246/tvp-i-men-uruchamiaja-projekt-szkola-z-tvp-sprawdz-plan-lekcji
Ogłoszenie
    Telewizja Polska i resort edukacji uruchamiają projekt "Szkoła z TVP"

Dziś (30 marca) ruszają lekcje z TVP - materiały dla uczniów szkół podstawowych będą emitowane od poniedziałku do piątku na antenach Telewizji Polskiej i na Vod.tvp.pl.
    Programy można obejrzeć na 4 kanałach: TVP 3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia.
Poza materiałami premierowymi udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie Vod.tvp.pl.
Szczegółowe plany lekcji dla wszystkich klas szkoły podstawowej oraz więcej informacji o projekcie jest dostępne pod adresem: www.szkolaztvp.pl
https://wordwall.net/pl/resource/854710/religia/droga-krzy%C5%BCowa
DLA  ZAINTERESOWANYCH  LEKCJA RELIGII :
https://wordwall.net/pl/community?localeId=1045&query=Religia
Załącznik 1Załącznik 2
       Zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach zostały zawieszone do 10 kwietnia. W tym roku na ten czas nałożyła się wiosenna przerwa świąteczna w szkołach (od 9 do 14 kwietnia).
Co to oznacza? W czwartek, 9 kwietnia i w piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić nauki zdalnej Komunikat MEN  https://bit.ly/3dK1CJp
Komunikat
https://www.youtube.com/watch?v=IJcNvjsUpUQ
Religia dla wszystkich
https://www.youtube.com/watch?v=p9Zna6dKFIY
Dla 8 - klasisty
Na poniższej stronie znajdą Państwo video-lekcje i testy z:

    - języka polskiego
    - matematyki
    - języka angielskiego
https://8klasa.equrs.szkola.pl/courses/3-tygodnie-do-egzaminu-osmoklasisty/
Nowość, zajrzyj koniecznie!
        Pamiętajcie o systematycznym monitorowaniu nauki zdalnej Waszych dzieci. Przypominamy, że system zdalnego nauczania jest obecnie obowiązujący i wiąże się z realizacją obowiązku szkolnego.
Komunikat
Drodzy Rodzice!
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
        Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20
uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Mamy trzy główne cele:
1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów - przyszłych studentów.

         W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu
o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z
przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół
postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych.
W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie "Zostań w domu".
11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad  6.000  materiałów oraz linków do materiałów
z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.
Szczegóły na stronie www.polinfo.eu <http://www.polinfo.eu>.
Informacja
 
https://www.youtube.com/watch?v=RM6YAfIl6Z4
https://www.youtube.com/watch?v=ldhO_QArFio
Utrwalenie wiadomości
i umiejętności:
1.2.
Opowieści biblijne - Zagubione owieczki

https://www.youtube.com/watch?v=J6V7SUR62dI

Święta Róża - z serii "O Świętych dla dzieci" (Wyd. PROMYCZEK)

https://www.youtube.com/watch?v=ZD36DVLQkh4
Pan jest pasterzem moim

https://www.youtube.com/watch?v=h7hoWVy-5-I

<--- Kliknij
UWAGA
ÓSMOKLASISTO!
Szukasz szkoły dla siebie?
Kliknij na: NOWA OFERTACo ze szkołami do wakacji?

Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji - uruchamiamy stopniowo pracę szkół, placówek oświatowych, zajęcia
specjalistyczne i wybrane formy kształcenia praktycznego

Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół,
wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię
Warszawa, 13 maja 2020 r.
           Informujemy uczniów i rodziców, że 5 .06.2020r. (piątek)  w Szkole Podstawowej
im.  Juliana  Tuwima w  Drzonowie odbywać  się  będą konsultacje dla uczniów klas 4-8.
Chęć udziału w konsultacjach należy zgłosić e-mailowo  do  3. 06. 2020r. do godziny13.00
nauczycielowi wybranego  przedmiotu.
Uczniowie, którzy stawiają się na konsultacje dostarczają  oświadczenia / zgody  od
rodziców / opiekunów prawnych  (wymogi:  podpisy  obojga   rodziców / opiekunów)
w sprawie procedur bezpieczeństwa.
Odpowiednie załączniki oświadczeń (2 załączniki - punkt 5. a i b ) do pobrania na stronie
szkoły:  szkoladrzonowo.eu   - w zakładce -dokumenty.
KONSULTACJE
<--- Kliknij
Dowiedz się, jak reagować na dyskryminujące słowa? 

Zabójstwo George'a Floyd'a w USA spowodowało, że dyskusja o rasizmie rozgorzała także w Polsce, wyzwalając jednocześnie wiele dyskryminujących wypowiedzi. Obejrzyj nasz webinar z dr. Margaret Ohia Nowak oi dowiedz się, jak na nie reagować podczas lekcji i w życiu prywatnym. 

Pozdrawiamy i życzymy dużo siły w ostatnich tygodniach pracy,

Zespół Edukacji PAH
Cześć,
na finał
roku szkolnego 2019/20 przesyłamy 3 propozycje zaangażowania.

Pomagamy.pl na koniec roku szkolnego #zamiastkwiatka
Z uwagi na bieżącą sytuację tegoroczną akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc proponujemy w nowej formie. Zapraszamy do tworzenia indywidualnych zbiórek na prowadzonej przez PAH platformie www.pomagamy.pl.
Każda osoba/szkoła/klasa/instytucja może założyć zbiórkę i wyznaczyć sobie cel. Jak to wygląda w praktyce? Najlepiej zobaczyć na podstawie klasy 4c PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, która właśnie taką zbiórkę prowadzi  https://pomagamy.pl/pomochumanitarna/16-2502.
Krótki poradnik jak to zrobić: www.pah.org.pl/pomagamy.
Wybierz cel: koronawirus i wesprzyj działania na misjach PAH. Prezentacja "Działania PAH w czasach pandemii" pomoże Ci wprowadzić uczniów i uczennice w temat.

Jeśli chcesz przeprowadzić tradycyjną zbiórkę #zamiastkwiatka napisz do nas: edukacja@pah.org.pl

Posłuchaj i użyj na lekcji naszej pierwszej audiobajki
"Bobrzyca Bożena potrzebuje pomocy" to nowość wśród naszych materiałów edukacyjnych. Dochodzą do nas informacje, że po jej przesłuchaniu dzieci krzyczą "Jeszcze raz, jeszcze raz!".
Posłuchaj i sprawdź.
Jeśli uczysz w klasach 1-4 wykorzystaj tę bajkę jako pretekst do rozmowy o mądrym pomaganiu. Pomoże Ci w tym stworzony przez nas materiał wspierający: www.bit.ly/bajka_material
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin,
jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w  warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną
lub izolacją w  warunkach domowych.
Najważniejsze wytyczne dotyczące E8
dla rodziców i uczniów:
Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów
Czytaj dalej...
W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich osób korzystających z biblioteki prosimy o przestrzeganie nowych zasad, obowiązujących w czasie pandemii COVID - 19.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:

1.W bibliotece szkolnej może przebywać tylko 1 czytelnik.

2.Należy zachować bezpieczną odległość między czytelnikiem a bibliotekarzem
(ok. 1,5 m.).
Szanowni czytelnicy!
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Zwroty podręczników odbywają się zgodnie z nowymi zasadami korzystania z biblioteki.

1.Podręczniki należy zapakować w reklamówki i opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa oraz numer telefonu.

2.Zwrotu podręczników  można dokonywać, zostawiając je w odpowiednio przygotowanym miejscu przy wejściu do szkoły.
Informacje dotyczące zwrotu podręczników
Powtórki z lektur przed egzaminem ósmoklasisty
http://cen.edu.pl/Edukacja-zdalna,133/Powtorki-z-lektur-przed-egzaminem-osmoklasisty,1135.html
Uwaga ważne!
Harmonogram rozdania świadectw
w Szkole Podstawowej im. J. Tuwima
w Drzonowie
dnia 26 czerwca 2020 r.
   Uczniowie lub rodzice odbierają świadectwa promocyjne oraz zgodnie z poniższym
harmonogramem. Uczeń lub rodzic kwituje odbiór świadectwa promocyjnego (klasy 1-7) podpisem na
liście, a uczeń klasy 8 w Księdze Absolwentów.
Wszystkich prosimy by przyjść z własnym długopisem. Po odbiór świadectw wchodzimy pojedynczo,
zachowując dystans społeczny co najmniej 1,5 m od siebie.
Uczniowie wchodzą wejściem głównym do szkoły, wychodzą bocznym.
Klasa 8
8.00 -   8.30
Klasy 7
8.30 - 8.45
Klasy 6
8. 45 - 9.00
Klasy 5
9.00 - 9.15
Klasy 4
9.15 - 9.30
Klasy 3 i 2
9.30 - 9.45
Klasa 1
9.45 - 10.00

Oddział Przedszkolny
10.00 - 10.30
Odbiór świadectw promocyjnych nie jest obowiązkowy.

Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły
Ogłoszenie
          Dyrektor Szkoły Podstawowej zwraca się z prośbą o zwrot użyczonych komputerów do szkoły.  Podpisany sprzęt należy dostarczyć do dnia 24 czerwca 2020 r. w oryginalnych opakowaniach.
Jolanta Kowalska - Dyrektor Szkoły